JOE&CO Органско ладно цедено ленено масло, 250 мл

JOE&CO Органско ладно цедено ленено масло, 250 мл
275,00 ден.
248,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
053072C
favorite_border

Опис на производот

 • Органско ленено масло Crudolio од Joe&Co 
 • Органски сертифициран производ
 • Големо количество на омега-3 масни киселини
 • Погодно за вегани

Омега-3 масните киселини придонесуваат за одржување на нормално ниво на холестерол во крвта. Корисен ефект се постигнува со дневен внес на 10 г алфа линолеинска киселина.

 • 10 г од маслото од ленено семе Crudolio содржи 10 г алфа линолеинска киселина

Придржувајте се кон разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Пакување: 250 мл

Содржина

Нутритивни информации: на 100 г производ:

 • Енергетска вредност: 3766 kJ/900 kcal
 • Масти - 100 г, од кои заситени масни киселини 12 г, мононезаситени 18 г и полинезаситени 70 г
 • Јаглени хидрати 0 г
 • Влакна 0 г
 • Протеини  0 г
 • Сол 0 г

100 г масло од ленено семе содржи 60 г алфа линоленска киселина (Омега-3 масна киселина).

Може да содржи траги од сусам, семки, соја и ореви.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се