NUTRISSLIM Органско чиа семе 250 г

NUTRISSLIM Органско чиа семе 250 г
245,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044874C
favorite_border

Опис на производот

Од органско производство

  • Погодно за вегани
  • Сурово семе од чиа

Ова семе се користело уште пред илјадници години во исхраната на Маите и Ацтеките, а посебно од страна на воините. Денес го користат атлетичарите, особено маратонците.

Нето-тежина: 250гр.

Содржина

Може да содржи и глутен, јаткасти плодови и сусам во траги.

Употреба: Додадете 2-3 лажици во житни снегулки, јогурт, смути, сосови, салати. Пред употреба потребно е семето да се потопи 10 минути во течност (вода, млеко, сок).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се