PROVEN A-З Мултивитамини + минерали + Q10, 30 капсули

PROVEN probiotics a-z multivitamin&mineral with acidophilus&bifidus &CoQ10, 30 capsules , probiotik so multivitamini i minerali so acidofilus i bifidus
PROVEN A-З Мултивитамини + минерали + Q10, 30 капсули
496,00 ден.
5
Просек: 4.7 (9 мислења)
Бренд
Шифра
033303C
favorite_border

Опис на производот

A-З мултивитамини и минерали со ацидофилус и бифидус и коензим Q10

  • Витаминот Ц, селенот и бакарот придонесуваат за нормална функција на имуниот систем. Калциумот придонесува за нормална функција на дигестивните ензими
  • Тиамин, рибофлавин, ниацин, пантотенска киселина и витамините Б6 и Б12 придонесуваат за обезбедување на енергија потребна за нормален метаболизам
  • Витаминот Д придонесува за одржување на нормални коски и заби

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:
1 капсула содржи: 

    *ПДВ
Витамин А 800 мкг RE 100%
Витамин Д3 10 мкг   200%
Витамин Е 12 мг TE 100%
Витамин К1 75 мкг 100%
Витамин Ц 80 мг 100%
Витамин Б1 1.1 мг 100%
Витамин Б2 1.4 мг 100%
Ниацин 16 мг NE 100%
Витамин Б6 1.4 мг 100%
Фолна киселина 200 мкг 100%
Витамин Б12 2.5 мкг 100%
Биотин   50 мкг 100%
Пантотенска киселина 6 мг 100%
Калциум 120 мг 15%
Магнезиум   56.25 мг 15%
Железо 14 мг 100%
Цинк   10 мг 100%
Бакар   1 мг 100%
Манган 2 мг 100%
Селен 55 мкг 100%
Хром 40 мкг 100%
Молибден 50 мкг 100%
Јод  150 мкг 100%
Коензим Q10  20 мг  
Силициум 2 мг  
Бор 100 мкг  
     

Lab4 (Lactobacillus acidophilus (CUL60) Lactobacillus acidophilus (CUL21)

Bifidobacterium animalis subsp. lactis (CUL34)

Bifidobacterium bifidum (CUL20))

2.5 милијарди  

*препорачано дневно внесување.

Употреба: Една (1) капсула на ден заедно со храна.

Мислења на потрошувачи

TanjaD
5
:)
TanjaD
5
:)
TanjaD
5
:)
TanjaD
5
:)
TanjaD
5
:)
TanjaD
5
:)
TanjaD
5
:)
TanjaD
5
:)
l.kadrieska
2
/
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се