SLEEPY Ecologic Влажни марамчиња, 4х40 марамчиња

sleepy-newborn-ecologocal-4x40psc-99.5%-pure-water-baby-care-wet-wipes Maramcinja novorodence bebe maramici
SLEEPY Ecologic Влажни марамчиња, 4х40 марамчиња
229,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054161C
favorite_border

Опис на производот

Sleepy Ecologic Wet Wipes - Еколошки влажни марамчиња за бебиња

Меките влакна во овие влажни марамчиња се добиваат со технологија на ткаење со чиста вода (99,5% прочистена вода), специјално развиени за чувствителната бебешка кожа. 

  • Sleepy влажните марамчиња се еколошки и се произведуваат од чисти, природни и органски состојки
  • Пакувањето може да се рециклира
  • Ткаенината на влажните марамчиња е еколошка, биоразградлива
  • Со природни влакна од бамбус и органски памук, биополимери од шеќерна трска и бадемово млеко
  • Не содржат алкохол, парабени и парфем
  • Коматибилни со рН вредноста на кожата
  • Хипоалергени
  • Без глутен
  • Погодно за вегани
  • Халал

Пакување: 4 кесички по 40 марамчиња.

 

Содржина

Состав: вода (прочистена вода), калиум сорбат, хидролизиран протеин од сладок бадем, екстракт од бамбус.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се