SLEEPY Sensitive Влажни марамчиња, 3х50 влажни марамчиња

Sleepy Sensitive Baby Wet Wipes 3x50 pcs vlazni maramcinja
SLEEPY Sensitive Влажни марамчиња, 3х50 влажни марамчиња
125,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051630C
favorite_border

Опис на производот

SLEEPY Sensitive Baby Wet Wipes Влажни марамчиња за бебиња.

 • Не содржат алкохол и парабен
 • Коматибилни со рН вредноста на кожата
 • Веган
 • Хипоалергени
 • Халал
 • Без глутен
 • Микробилошки и дерматолошки тестирани

Влажните марамчиња, со прочистена вода и рН вредност компатибилна на кожата, ја чистат и освежуваат кожата во секое време од денот.

Пакување: 3 кесички по 50 влажни марамчиња.

 

Содржина

Состав: вода, парфем, С12-15 парет-12, полисорбат 20, полипропилен гликол, глицерин, бензалкохиум хлорид, пироктон оламин, лимонска киселина.

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

SLEEPY Sensitive wet wipes Faculeta të lagura për fëmijë

 • Nuk përmbajnë alkool dhe paraben
 • Hipoalergjike
 • Të testuara nën kontroll dermatologjik dhe mikrobiologjik
 • Vegane
 • Hipoalergjike
 • Hallall
 • Pa gluten

Faculetat e lagura, me ujë të pastruar dhe vlerë pH të përputhshme me lëkurën, pastrojnë dhe freskojnë lëkurën në çdo kohë të ditës.

Masat paraprake: Shmangni kontaktin me sytë.

Përbërja: ujë, parfum, C12-15 pareth-12, polisorbat 20, polipropilen glikol, glicerinë, klorur benzalkonium, pirokton olamin, acid citrik.

Pas hapjes së parë, përdoret deri në 3 muaj.

Paketimi: 3x50 faculeta të lagura.