TEKMAR Juicy Бар со лимон, 40 г

TEKMAR Juicy Бар со лимон, 40 г
45,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034280C
favorite_border

Опис на производот

Бар од житарки со желе, прелиен со јогурт - лимон, лимета

Нето-тежина: 40 г

Содржина

Состојки: лимон-лимета желе 30% [гликозен сируп, фруктозен сируп, шеќер, лимон-лимета концентрат 2%, пектин, регулатор на киселост: (лимонска киселина, натриум цитрат), боја, арома], прелив од јогурт 25% (шеќер, хидрогенизирана палмина маст, сурутка во прав, јогурт во прав 2%, лактоза, емулгатор: соја лецитин, лимонска киселина, арома), гликозен сируп, житарки (интегрално пченично брашно, оризово брашно, шеќер), снегулки од соја, нехидрогенизирана палмина маст, суво грозје 2.5% (суво грозје, палмина маст), кора од портокал 2,5% (антиоксидант сулфур диоксид), обрано млеко, какао во прав, емулгатор: соја лецитин, сол, регулатор на киселост: млечна киселина, арома.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се