VICHY Liftactiv Supreme Дневна нега за сува кожа, 50 мл

VICHY Liftactiv Supreme Дневна нега за сува кожа, 50 мл
2.485,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
028572C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Прво Vichy lifting-дејство кое трае целиот ден. Континуирана корекција на брчките и цврстината на кожата за младешка кожа преку ден, навечер и наутро.

  • За сите жени со сува кожа
  • Чувствителна кожа
  • Хипоалергено
  • Vichy термална вода

[КОМПЛЕКС НА АКТИВНИ СОСТОЈКИ DAY PROOF] + [5% РАМНОЗА И НЕОХЕСПЕРИДИН]

  • Моментална ефикасност: технологија за 3Д оптичко измазнување
  • Дневна ефикасност: КОФЕИН + АДЕНОЗИН
  • Долгорочна ефикасност 5% РАМНОЗА + НЕОХЕСПЕРИДИН

Во само еден момент ги измазнува брчките и неправилностите, а кожата ја прави блескава. Се до вечерта, кожата е повторно полна, а цртите на лицето се младешки и одморени. Долгорочно дејство на lifting-от по еден месец: длабоките брчки се корегирани, а кожата е видливо поцврста.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water, Glycerin, Dimethicone, Rhamnose, Isohexadecane, Alcohol Denat, Propanediol, Isopropyl Isostearate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Cetyl Alcohol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Behenyl Alcohol, Nylon-12 - Peg-100 Stearate, Ci 77163 / Bismuth Oxychloride, Ci 77891 / Titanium Dioxide, Stearic Acid, Stearyl Alcohol, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Caffeine, Neohesperidin Dihydrochalcone, Palmitic Acid, Phenoxyethanol, Adenosine, Ammonium Polyacryldimethyltauramide / Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Stearoyl Glutamate, Disodium Edta, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Synthetic Fluorphlogopite, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Ethylhexyl Hydroxystearate , Polysorbate 80, Parfum / Fragrance.

Употреба: нанесувајте рамномерно наутро врз чиста кожа на целото лице. По желба, негата можете да ја користите два пати дневно, наутро и навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се