VITALIA Мелен лен, 180 г

VITALIA Мелен лен, 180 г
66,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020903C
favorite_border

Опис на производот

Лененото семе е еден од најбогатите извори на Омега 3 и Омега 6 масни киселини, како и витамини А, Ц, Е, Б2, Б3, Б12, биотин и диетални влакна.

Со постапката на мелење на лененото семе му овозможуваме на организмот максимално искористување на сите нутритивни материи природно присутни во ленот, кои позитивно влијаат на:

  • намалување на холестеролот – присуството на Oмега 3 и Омега 6 незаситени есенцијални масни киселини делува во намaлување на холестеролот во крвта, а со тоа штитат и од кардиоваскуларни заболувања, регулирање на столицата – растителните влакна присутни во ленот овозможуваат редовна столица, надминување на проблемите со опстипација (запек) и ги намалува тегобите кои настануваат при воспалување на желудникот и цревата.

Нето-тежина: 180 г.

Содржина

Употреба: во текот на денот се препорачуваат 1-3 супени лажици мелено ленено семе, самостојно потопени во јогурт/млеко или како додаток во оброк од мусли.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се