WAYA RefluStop Кесички против киселини, 14 парчиња

WAYA RefluStop Кесички против киселини, 14 парчиња
588,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
053386C
favorite_border

Опис на производот

Waya RefluStop кесичките се медицинско средство наменето за ублажување на симптомите на гастроезофагиален рефлукс како што се: печење во пределот на градите, враќање на желудочната киселина, езофагитис предизвикан од рефлукс, потешкотии при голтање (дисфагија), болки при голтање (одинофагија).

Благодарение на синергијата на неговите состојки, WAYA® RefluStop овозможува брзо олеснување на симптомите, односно:

  • Ја спречува киселината (рефлуксот) за помалку од три минути
  • Го ублажува печењето во пределот на градите
  • Ја штити и обновува слузницата

Waya RefluStop се наменети за возрасни и деца над 12 години.

  • Без глутен
  • Без лактоза
  • Со вкус на леден лимон

Пакување: 14 кесички

Содржина

Состав: вода, магнезиум алгинат, калциум карбонат, калиум бикарбонат, натриум хијалуронат, хондроитин сулфат, ароми, конзерванси: метил п-хидроксибензоат (метилпарабен), етил п-хидроксибензоат (етилпарабен), засладувачи: стевиол гликозиди, сукралоза.

Употреба:

Возрасни и деца над 12 години: 1 кесичка да се растопи директно во уста после главниот оброк и пред спиење или според совет од лекар. Содржината на кесичката добро протресете ја и употребете ја веднаш по отварањето.

Waya RefluStop кесичките може да се употребуваат во секој момент од денот. Најдобро делуваат доколку не консумирате храна или пијалоци 30 минути по нивната употреба.

Времето на употреба зависи од појавата на симптоми. Не ги употребувајте подолго од 30 дена. Ако продолжат симптомите, побарајте лекарски совет.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се