SOLGAR Дигестивен комплекс, 90 капсули

SOLGAR Дигестивен комплекс, 90 капсули
1.632,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
049555C
favorite_border

Опис на производот

COMFORT ZONE претставува дигестивен комплекс наменет за поддршка на процесот на варање на храната.

Содржи 11 високо активни ензими, меѓу кои лактаза која придонесува за разградување на млечниот шеќер и балансирана растителна мешавина на ким, камилица, анасон, сладок анасон и ѓумбир кои го подржуваат процесот на варање на храната.

Пакување: 90 капсули

Состав:

Една растителна капсула содржи:

Ензимска мешавина 200 мг која обезбедува:

Амилаза (јаглехидратен ензим)

12500 DU*

Протеаза SP (протеински ензим)

50000 HUT*

Лактаза (лактозен ензим)

1000 ALU*

Пектиназа (јаглехидратен ензим)

75 endo-PGU*

Липаза (липиден ензим)

1000 FIP*

Бромелаин (протеински ензим)

100000 PU*

Целулаза (целулозен ензим)

500 CU*

Папаин (протеински ензим) 

100000 PU*

Инвертаза (јаглехидратен ензим)

300 SU*

Малтаза (јаглехидратен ензим)

300 DP*

Алфа Галактосидаза (јаглехидратен ензим)

150 GaIU*

*единица мерка за ензимска активност

(содржи млеко, пченица и соја)

Растителна мешавина:

Ким во прав (Cuminum cyminum) (семе)

Камилица (Matricaria recutita) (цвет)

Анасон (Pimpinella anisum) (семе)

Сладок анасон екстракт(4:1) (Foeniculum vulgare) (семе)

Ѓумбир екстракт (Zingiber officinale) (корен)

225 мг

Средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, малтодекстрин; Растителна обвивка на капсулата: хидроксипропилметил целулоза; Средство против стврднување: силикон доиксид, растителен магнезиум стеарат.

Производот не содржи: квасец, засладувачи, вештачки ароми или бои.

Производот не е наменет за бремени жени и доилки. Ако земате некои лекови или имате било каква медицинска состојба консултирајте се со Вашиот лекар пред употреба на производот. Немојте да го користите производот ако сте алергични на амброзија или на цвеќиња од фамилијата на маргаритки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се