ZDROVIT Превомит кидс, 6 лижавчиња

ZDROVIT Превомит кидс, 6 лижавчиња
203,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042736C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ѓумбирот (Zingiber officinalis) е антиеметичен хербален лек. Традиционално се употребува во подобрување на бременост - индуцирано гадење и повраќање, постоперативно гадење и повраќање и со движење индуцирано гадење и повраќање.

Во ниту една клиничка студија нема докажани несакани ефекти. Но поради отсуство на доволно убедливи доказизи за безбедност, како мерка на претпазливост се препорачува избегнување на употребата во бременост и периодот на лактација.

Превомит кидс содржи ѓумбир кој придонесува за олеснување на адаптацијата на организмот при патување со авион, брод, автомобил (при нагло тргнување и запирање, на кривини).

Пакување: 6 лижавчиња

Содржина

Состав: шеќер, гликозен сируп, вода, регулатор на киселост: лимонска киселина; сув екстракт од корен на ѓумбир (Zingiber officinalis), исушен сок од малина, природна арома на лимон, средство за боење: антоцијанин Е 100 (куркумин).

1 лижавче содржи 30 мг ѓумбир.

Содржи шеќер, не е соодветен за употреба кај дијабетичари!

Начин на употреба: 1-3 лижавчиња на ден. Децата треба да ги употребуваат лижавчињата само под надзор на возрасен! Не се препорачува употреба за деца под 3 години!

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се