ALLPRESAN 4 Липидна маст за калуси, 125 мл

ALLPRESAN 4 Липидна маст за калуси, 125 мл
471,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
043429C
favorite_border

Опис на производот

Липидна маст за калуси и распукана кожа.

Со 15% уреа, масло од јаглика и витамин Е. Ефикасно ги третира калусите на површината на кожата на стапалата и распуканата кожа, и спречува нивно повторно формирање. Кожата е повторно мека и еластична. Идеално во комбинација со Allpresan® pedicure пена-кремот.

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав: вода, уреа, глицерил стеарат ЅЕ, глицерин, изопропил палмитат, октододеканол, глицерил стеарат, масло од јаглика, цетил алкохол, сорбитол, токоферил ацетат, натриум левулинат, натриум анисат, изопропил муристат, ксантан гума, циклопентасилоксан, диметикон, цитронелил метилкротонат, лимонска киселина. Да не се чува на температури над 25°С.

Употреба: Протресете добро пред употреба. Се препорачува да се користи наутро и навечер. Доволна е мала количина.

Само за надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се