BODYBOOM FaceBoom MixMeUp Колаген серум бустер, 50 мл

BodyBoom FaceBoom MIX ME UP Collagen Serum-Booster 50 ml Kolagen serum buster
BODYBOOM FaceBoom MixMeUp Колаген серум бустер, 50 мл
409,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055115C
favorite_border

Опис на производот

BodyBoom FaceBoom MIX ME UP Collagen Serum-Booster

  • Против првите брчки
  • Природната и веганска формула
  • 97% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Необичен и уникатен, исполнет со неверојатни активни состојки
  • Може да се користи самостојно или да се додаде во кремот MIX ME UP
  • Значително ја негува, зацврстува и моментално ја ревитализира кожата, намалувајќи ги првите знаци на стареење

Активни состојки

  • Фитоколаген - ја подобрува еластичноста и затегнатоста на кожата во првата фаза од процесот на стареење
  • Wakame алги - ја стимулираат и ревитализираат кожата, помагаат во намалување на знаците на губење на хидратација и губење на цврстината
  • Масло од црна рибизла - забележливо ја храни, омекнува, измазнува и дава сјај на кожата
  • Бетаин - ја смирува кожата, го смирува црвенилото, иритацијата и ја враќа удобноста.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состојки: вода, пропанедиол, бетаин, сквалан, С14-22 алкохоли, бехенил алкохол, масло од семе на црна рибизла, екстракт од семе на баобаб, екстракт од алга Undaria Pinnatifida, хидролизиран оризов протеин, оризови амино киселини, хидролизиран соин протеин, глицерин, пролин, гликоза, С12-20 алкил глукозид, хијалуронска киселина, пентилен гликол, целулозна гума, микрокристална целулоза, ксантан гума, полиглицерил-6 каприлат, токоферол, бета-ситостерол, сквален, аскорбил палмитат, масло од глицин соја, млечна киселина, кетони од малина, натриум бензоат, бензил алкохол, парфем, хексил цинамал, линалол, лимонен, кумарин.

Употреба: Наутро и навечер нанесете на чисто лице, врат и деколте и нежно масирајте.  Може да се користи самостојно или да се додаде во кремот MIX ME UP, со што ќе создадете нова формула прилагодена на вашиот животен стил, состојбата на кожата, сезоната или индивидуалните преференции. За да го направите ова, измешајте 4-5 капки со мала количина од кремот во вашата рака.
Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура. Да не се изложува на силна сончева светлина.
После првото отварање да се користи до 4 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се