DOVES FARM Freee Мешавина за палачинки, без глутен, 300 г

DOVES FARM Freee Мешавина за палачинки, без глутен, 300 г
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048742C
favorite_border

Опис на производот

  • Мешавина за палачинки
  • Без глутен
  • Без јајца
  • За 8 американски или 8 обични тенки палачинки
  • Едноставно и брзо

Нето-тежина: 300 г

Содржина

Состојки: мешавина од брашна (ориз, компир, тапиока, пченка, хелда), брашно од наут, средство за нараснување (монокалциум фосфат и натриум бикарбонат), пченкарен скроб.

Употреба: Додадете само млеко и масло.

Сервирајте ги палачинките по желба со свежо овошје и сируп.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се