ERIC FAVRE Special Kid Калм сируп, 125 мл

ERIC FAVRE Special Kid Калм сируп, 125 мл
309,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
047042C
favorite_border

Опис на производот

  • Сируп со вкус на јагода
  • Додаток во исхраната со сладок анасон, камилица, слива и смоква
  • Без глутен
  • Состојки од природно потекло

Пакување: 125 мл

Содржина

Состав:
Во 1 доза од 10 мл:

- Воден екстракт од сладок анасон - 4030 мг
- Воден екстракт од камилица - 4030 мг
- Сок од слива - 400 мг
- Сок од смоква - 250 мг
 

Состојки:

- екстракт од сладок анасон (40.3%)

- екстракт од камилица (40.3%)

- вода

- сок од слива (4%)

- сок од смоква (2.5%)

- глицерин

- боја: карамел

- згуснувач: ксантан гума

- киселина: лимонска киселина

- арома на јагода (0.3%)

- конзерванси: калиум сорбат, натриум бензоат

- засладувач: сукралоза

Овој производ не е лек, туку додаток на исхрана со засладувач, билки и овошје.
Овој производ е тестиран и проверен за да се обезбеди квалитет и безбедност.
 

Начин на чување: Да се чува подалеку од светлина, влажност и топлина.  

Употреба:

  • Деца до 5 години: 5 мл (една лажичка) еднаш дневно, наутро
  • Деца над 5 години: 10 мл (една супена лажица) еднаш дневно, наутро

Добро протресете пред употреба.

Може да се зема чист или разреден во вода или друг пијалок.

Мерки на претпазливост: да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се користи во склоп со балансирана исхрана и здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се