EUCERIN DEO Рол-он за чувствителна кожа 24 часа, 50 мл

Eucerin Deo Antiperspirant roll-on rolon
EUCERIN DEO Рол-он за чувствителна кожа 24 часа, 50 мл
617,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
019447C
favorite_border

Опис на производот

Рол-он дезодорансот за чувствителна кожа не содржи потенцијални иританси како мириси, алкохол, конзерванси и бои.

Ја негува кожата и го нормализира нејзиното природно pH ниво.

Клиничките иследувања докажуваат дека производот е погоден за луѓе со многу чувствителна кожа и атопичен дерматитис, како и за луѓе кои се нетолерантни кон дезодоранси и/или имаат егзем во предел на пазувите. 

Пакување: 50 мл.

Содржина

Состав: вода, алуминиум хлорохидрат, ППГ-15 стеарил етер, стеарет-2, стеарет-21, ПЕГ-8, тринатриум ЕДТА, лимонска киселина, глицерил капрат, ланолин алкохол, диамониум цитрат, бисаболол, БХТ.

Употреба: Нанесете на чиста кожа наутро или навечер или кога е неопходно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се