GEROVITAL H3 Powder Антиперспирант дезодоранс, 150 мл

Gerovital H3 Powder Deodorant Antiperspirant dezodorans za zeni
GEROVITAL H3 Powder Антиперспирант дезодоранс, 150 мл
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056020C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital H3 Powder Антиперспирант дезодоранс.

  • Ефикасна заштита од потење 24 часа
  • Не остава бели дамки
  • 0% алкохол
  • Природна свежина
  • Парфимиран
  • Со витамин Е и минерали
  • Свежата деликатна арома на ванила овозможува природна свежина во текот на целиот ден.

Содржи енергичен и во исто време чувствителен мирис кој комбинира цветни ноти на бергамот и портокал со меки цветни акорди на крин (lily of the valley) и ирис. Сето тоа завиткано во прашкасти ванилини ноти.

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, вода, алуминиум хлорохидрат, циклопентасилоксан, С12-15 алкил бензоат, парфем, октилдодеканол, каприлик/каприк триглицериди, полиглицерил-10 диизостеарат, глицерин, цетил ПЕГ/ППГ-10/1 диметикон, триетил цитрат, магнезиум аспартат, цинк глуконат, бакар глуконат, пентилен гликол, токоферил ацетат, феноксиетанол, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроксинамат, алфа-изометил јонон, цитрал, цитронелол, кумарин, гераниол, хидроксицитронелал, лимонен, линалол.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Оставете антиперспирантот целосно да се исуши, па облечете се.  
Мерки на претпазливост: Запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други извори на оган. Не ја прободувајте и не ја палете боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се