AFLOFARM Локомотив сируп, 130 мл

AFLOFARM Локомотив сируп, 130 мл
582,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
040830C
favorite_border

Опис на производот

Додаток во исхраната, природен препарат на база на ѓумбир, кој помага во намалување на непријатностите (чуството на гадење и исцрпеност) за време на патување.

Пакување: 130 мл

Производител: Aflofarm Farmacija Polska Sp. Z.O.O.

Содржина

Состав: вода, шеќер, екстракт од ризом на ѓумбир, конзерванс: натриум бензоат, арома, екстракт од лушпа од црвено грозје, регулатор на киселост: лимонска киселина, згуснувач: ксантин гума, боја: црвенкаста.

Количество на активна состојка ризом од ѓумбир:

- 20 мл сируп содржи 120 мг екстракт од ризом од ѓумбир

- 40 мл сируп содржи 240 мг екстракт од ризом од ѓумбир

- 60 мл сируп содржи 360 мг екстракт од ризом од ѓумбир

Дозирање

  • Деца од 3 години: 5-10 мл (1-2 мало лажиче) пред патување или за време на патување
  • Возрасни: 15 мл (1 лажица) пред патување или за време на патување, до 4 пати на ден

Се препорачува да се пие вода по примената.

Начин на чување: да се чува во оригиналното пакување на температура од 2-25°Ц. Заштитено од светлина. Да се чува вон дофат на мали деца.

Важни информации: Благо затемнување на производот не претставува недостаток на производот, тоа може да е резултат од екстрактот од растението. Да не се пречекоруваат препорачаните дневни дози. Не се употребува доколку има преосетливост на некоја од состојките. Додатокот во исхраната не е замена за разновидна и избалансирана исхрана. Поради здравствени причини, важно е да имате разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се