SUPERDIET Активен растителен јаглен, 150 капсули

SUPERDIET Charbon vegetal active confort digestif - Activated vegetable charcoal digestive comfort 150 capsules aktiven rastitelen jaglen
SUPERDIET Активен растителен јаглен, 150 капсули
1.192,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045686C
favorite_border

Опис на производот

SUPERDIET Charbon Vegetal Active - Активен растителен јаглен е додаток на исхраната кој придонесува за дигестивен комфор.

  • За возрасни и деца од 6 години
  • Познат по способноста за апсорпција на гасови и други супстанции
  • Производот целосно се елиминира од организмот

Пакување: 150 капсули

Производител: Labaratoires SUPER DIET BP 70010 59721 Denain Cedex, Франција

Содржина

Состав:

Шест (6) капсули содржат:

Aктивен растителен јаглен 1200 мг       

Состојки: активен растителен јаглен, рибин желатин.                                                                                  

Употреба: за возрасни, мажи и жени и деца над 6 годишна возраст, во согласност со мерките за предупредување. По шест (6) капсули на ден – 3 капсули 30 минути пред оброк, 3 капсули после оброк. 

Мерки на претпазливост: Доколку производот се употребува заедно со други лекови, земањето на Charbon Vegetal Active треба да биде 2 часа пред или после земањето на друг лек. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се