ALKALOID Ацерола 500 мг, 30 таблети за џвакање

ALKALOID Ацерола 500 мг, 30 таблети за џвакање
349,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014260C
favorite_border

Опис на производот

Диететски додаток во секојдневната исхрана. Витаминот Ц е есенцијален витамин растворлив во вода.

  • Витаминот Ц придонесува за одржување на нормалната функција на имунолошкиот систем во текот на интензивни физички вежби и по нив
  • Витаминот Ц придонесува за нормално создавање колаген, при што се овозможува нормално функционирање на крвните садови, кожата, коските, ’рскавицата, забите и непцата.
  • Придонесува за нормален метаболизам за создавање енергија,  за нормално функционирање на нервниот систем и за нормално психолошко функционирање
  • Витаминот Ц придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железо

Пакување: 30 таблети за џвакање

Содржина

Состав: Една таблета содржи 500 мг природен витамин Ц добиен од ацерола, цреша од Барбадос.

Употреба: возрасни 1 таблета на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се