BIOAGROS Органски чипс од компир со морска сол без глутен, 85 г

Mclloyd's baked organic potato snacks sea salt organski cips uzina kompiri chips morska sol
BIOAGROS Органски чипс од компир со морска сол без глутен, 85 г
125,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041617C
favorite_border

Опис на производот

  • Без глутен
  • Органски сертифициран производ
  • Печен чипс – содржи 60% помалку масти од вообичаено подготвениот чипс
  • Погодно за вегани 
  • Чипсот се подготвува со печење, не се пржи
  • Печењето е на ниска темература, со цел да се задржи вкусот

Нето-тежина: 85 г

Содржина

Состојки: скроб од компир* 52%, пченкарно брашно*, сончогледово масло*, снегулки од компир* 9.6%, зачин* со морска сол (малтодекстрин*, морска сол, шеќер*, екстракт од квасец*, сончогледово масло*) 4.4%.

*oрганско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се