BIODERMA Photoderm Mineral Крем флуид со минерални УВА/УВБ филтри, со СПФ 50+

bioderma photoderm mineral fluide spf 50+ non parfume unfragranced
BIODERMA Photoderm Mineral Крем флуид со минерални УВА/УВБ филтри, со СПФ 50+
1.582,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055236C
favorite_border

Опис на производот

Photoderm Mineral нуди максимална заштита од сонце за кожа која е алергична на хемиски филтри и парфеми, како и за кожа која е нетолерантна при изложување на сончеви зраци.

 • Bioderma иновација: флуидна текстура
 • Не остава лепливи траги на кожата
 • Не содржи хемиски филтри
 • 100% минерални филтри
 • Без парфем, без парабени
 • Многу висока толерантност
 • Водоотпорно
 • Фотостабилно
 • Некомедогено
 • Погодно за бебиња над 6 месеци, деца и возрасни

Пакување: 75 мл.

Содржина

 • ​​​​BIODERMA Photoderm Mineral

Употреба: неколку пати дневно, при изложување на сонце. 

Нанесете воедначено и во доволни количини пред изложување на сонце (со намалување на количината од нанесениот производ се намалува и нивото на заштита). Повторете после бањање, бришење со крпа или физичка aктивност. Погодно за бебиња над 6 месеци, деца и возрасни. Бебиња и мали деца не треба да се изложуваат на сонце. Прекумерно изложување на сонце може да го наруши здравјето.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се