CANPOL Аспиратор за нос (рачен)

CANPOL Аспиратор за нос (рачен)
136,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023735C
favorite_border

Опис на производот

  • Аспиратор за нос за хигиена на најмалите носиња
  • Аспиратор за нос со два краеви (завршетоци) - тврд и мек

Содржина

Состав: полипропилен, термопластичен еластомер, силикон.

Начин на употреба: Аспираторот за нос се препорачува за чистење на носот кај бебиња и деца. Аспираторот ја задржува течноста (секретот) во пластичниот дел кој можете да го видите.

Аспираторот има два завршетоци: Mек кој обезбедува безбедно чистење на носот на бебето и тврд кој го спречува прекумерното внесување на аспираторот во носот. Испразнете го аспираторот (истиснете го воздухот) пред чистењето на носот.

Начин на одржување: Пред првата употреба, а потоа и по потреба аспираторот расклопен ставете го во превриена вода 3-5 минути. После секоја употреба аспираторот темелно измијте го со детергент, а потоа исплакнете го.

Предупредување: Фрлето го при првите знаци на оштетување. Овој производ не е играчка,  користете го само под надзор на возрасна личност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се