BIODERMA Sebium H2O Мицеларна вода за масна и комбинирана кожа 250 мл

BIODERMA Sebium H2O Мицеларна вода за масна и комбинирана кожа 250 мл
939,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
025025C
favorite_border

Опис на производот

Прочистувачка мицеларна вода.

Чисти и отстранува шминка, не ја суши кожата. Ја регулира продукцијата на себумот. Ефикасно чистење со дополнителна хидратација. Благодарение на Fluidactiv® комплексот спречува појава на неправилности, биолошки го регулира квалитетот на себумот и спречува запушување на порите. Збогатена со прочистувачки агенси, цинк глуконат и бакар сулфат, Sébium H20 ја чисти кожата и спречува прекумерно лачење на себум.

Без алкохол.

Пакување: 250 мл

Содржина

Употреба: Наутро и/или навечер, секојдневно. Со помош на тупфер исчистете го лицето и зоната околу очите. Не се измива.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се