BODYBOOM FaceBoom Ензимски прав за чистење лице, 20 г

BodyBoom FaceBoom Enzymatic face cleansing powder Dehydrated and sensitive skin 20 g Enzimski prav za cistenje na lice
BODYBOOM FaceBoom Ензимски прав за чистење лице, 20 г
299,00 ден.
150,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055106C
Online only
Акција само online поради краток рок! Рокот на траење е до 31.07.2024
favorite_border

Опис на производот

BodyBoom FaceBoom Enzymatic Face Cleansing Powder Природен ензимски прав за чистење на кожата на лицето, вратот и деколтето.

 • За сува и чувствителна кожа
 • Измазнува, омекнува и обезбедува безбедна нега за чувствителната кожа
 • Природната и веганска формула
 • 97% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
 • Позитивно влијае на состојбата на дехидрираната кожа и кожата со капилари
 • Нежно го ексфолира надворешниот слој на кожата, давајќи и сјаен тен
 • Ќе ја направи вашата кожа мазна, чиста и мека на допир
 • Свиленото овесно брашно нежно, но ефикасно ги чисти порите и ги отстранува мртвите клетки од кожата. Ќе ја направи вашата кожа мазна, чиста и мека на допир
 • Екстрактот од папаја ја измазнува нерамномерноста, ја смирува иритацијата и црвенилото
 • Маслото од семе на Crambe abyssinica ја прави кожата мека и нежна на допир
 • Го стимулира процесот на регенерација на кожата

Пакување: 20г

Содржина

Состојки: гликоза, оризов скроб, каолин, натриум кокоил глицинат, каламин, алгин, овесно брашно, екстракт од плод на ананас, екстракт од плод на папаја, масло од сладок бадем, масло од семе на Crambe abyssinica, масло од авокадо, екстракт од плод на акаи, растително масло, малтодекстрин, парфем, бензил салицилат, лимонен, линалол.

Производот е без SLS, PEG, парабени и минерални масла.

Употреба: Протресете ја теглата. Навлажнете ја кожата на лицето. Со суви прсти истурете мала количина во дланката и измешајте со вода. Тријте со рацете додека не се изедначи смесата. Нанесете на лицето и масирајте со кружни движења. Потоа исплакнете темелно со вода. За најдобри резултати, користете наутро и навечер.

Овој производ може да се користи на 2 начина:

1. Прав за секојдневно чистење на лицето.

2. Пилинг за чистење на лицето 2-3 пати неделно. 

Мерки на претпазливост: По употреба цврсто затворете ја теглата и внимавајте да не влезе вода внатре. Да се чува на собна температура. Да не се изложува на силна сончева светлина. После првото отварање да се користи до 4 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се