BODYBOOM FaceBoom Хидратантен и смирувачки крем за лице, 50 мл

BodyBoom FaceBoom Hydro Cream Hidratanten i smiruvacki krem za lice
BODYBOOM FaceBoom Хидратантен и смирувачки крем за лице, 50 мл
339,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055110C
favorite_border

Опис на производот

BodyBoom FaceBoom Hydro Cream Хидратантен и смирувачки крем за лице

  • Природен, вегански крем за лице
  • 99% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Наменет за сува, чувствителна и дехидрирана кожа на која и треба интензивна хидратација и регенерација
  • Содржи природни активни состојки кои ќе ја смират, регенерираат и негуваат вашата кожа, обезбедувајќи чувство на удобност и хидратација
  • Ја елиминира иритацијата и ја прави вашата кожа мазна и мека на допир
  • Лесен крем, совршен за секојдневна нега, вклучително и основа за шминка

Активни состојки:  

  • Масло од роза – ја смирува чувствителната кожа, дава сјај. Ги регенерира, зацврстува, и нормализира лојните жлезди. Ја смирува, измазнува и омекнува кожата, обезбедувајќи и соодветна хидратација. Тоа помага да се изедначи тонот на кожата
  • Масло од авокадо – ја спречува сувоста и го одложува стареењето на кожата. Обезбедува заштита од штетните ефекти на слободните радикали. Маслото од авокадо има позитивен ефект врз состојбата на кожата со тоа што обезбедува соодветна хидратација и потхранување
  • Масло од бразилски орев – интензивно ја навлажнува, штити и регенерира кожата.

Пакување: 50 мл

Содржина

Состојки: вода, трехалоза, бетаин, стеарил алкохол, масло од бразилски орев, пропанедиол, коко-каприлат/капрат, масло од авокадо, глицерин, калиум цетеил фосфат, сорбитан оливат, масло од роза, сок од плод на ананас, сок од диња, екстракт од банана, екстракт од малина, растително масло, натриум стеароил глутамат, лимонска киселина, натриум салицилат, натриум бензоат, калиум сорбат, парфем, бензил салицилат, цитронелол, хексил цинамал, кумарин, гераниол, лимонен, линалол.

Употреба: Нанесете секој ден наутро и/или навечер на кожата на лицето, вратот и деколтето. Пред употреба, убаво исчистете ја кожата на лицето. Благодарение на содржината на киселина, ќе почувствувате нежно штипкање. 
Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура. Да не се изложува на силна сончева светлина.

После првото отварање да се користи до 6 месеци.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се