BODYBOOM FaceBoom Peel-off Маска за лице од алги, 12 г

BodyBoom FaceBoom Peel-off face algae mask maska za lice od algi
BODYBOOM FaceBoom Peel-off Маска за лице од алги, 12 г
285,00 ден.
199,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055116C
Online only
Акција поради краток рок! Рокот на траење е до 31.08.2024
favorite_border

Опис на производот

BodyBoom FaceBoom Peel-off Face Algae Mask Маска за лице од алги

  • Природна, peel-off маска за лице од алги
  • 95% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Кога се нанесува на лицето, постепено се стега, формирајќи мека облога на кожата
  • Има растителни состојки и ја подготвува кожата за понатамошни третмани за нега на кожата
  • Се препорачува за сите типови на кожа
  • На кожата и го враќа сјајот и здравиот изглед
  • Дава ефект на силна оксигенација и хидратација на кожата
  • Има смирувачки ефект, подобрувајќи го изгледот на кожата, ублажувајќи ја иритацијата и зголемувајќи ја нејзината еластичност

Пакување: 12 г

Содржина

Состојки: дијатомејска земја, гликоза, алгин, калциум сулфат хидрат, каламин, тетранатриум фирофосфат, овесно брашно, сок во прав од лист на алое вера, семе од боровинка, розова глина, илит, каолин, парфем, бензил салицилат.

Употреба: Се комбинира со вода со додавање точно 30 мл млака вода во чашата. Енергично мешајте неколку минути за да добиете хомогена маса. Веднаш по подготовката нанесете на чиста кожа на лицето. Оставете околу 10-15 минути. Исплакнете темелно.
Мерки на претпазливост: Да се чува на собна температура. Да не се изложува на силна сончева светлина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се