BODYBOOM FaceBoom Superstar Хидратантен и осветлувачки крем за лице и очи, 50 мл

BodyBoom FaceBoom SUPERSTAR Moisturising and Illuminating FFace & Eye Cream, 50 ml
BODYBOOM FaceBoom Superstar Хидратантен и осветлувачки крем за лице и очи, 50 мл
349,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055120C
favorite_border

Опис на производот

BodyBoom FaceBoom SUPERSTAR Moisturizing and brightening face and eye cream Хидратантен и осветлувачки крем за лице и очи

 • Природен и вегански хидратантен и осветлувачки крем за лице и околу очи
 • 99% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
 • Наменет за сите типови на кожа
 • Создаден врз основа на природна, веганска формула
 • Лесен крем, за совршена секојдневна нега на лицето, како и за нежната кожа околу очите
 • Ефикасно го ублажува црвенилото
 • Ја хидрира и ја подобрува еластичноста на вашата кожа
 • Ја зацврстува, осветлува кожата и и дава блескав сјај
 • Благодарение на активните состојки, ја смирува и омекнува вашата кожа

Активни состојки

 • Кукуи масло - ја смирува и регенерира дури и многу сувата и оштетена кожа. Многу добро го омекнува и навлажнува епидермисот. Ги смирува иритациите
 • Масло од авокадо – го спречува сушењето и го одложува процесот на стареење на кожата
 • Екстракт од слива од какаду - богат извор на витамин Ц, ја осветлува кожата, давајќи и сјаен изглед
 • Хијалуронска киселина - има ефект на измазнување, јасно ја подобрува цврстината и еластичноста на кожата
 • Масло од црна рибизла - ја смирува и омекнува кожата. Навлажнува, храни и регенерира
 • Екстракт од гуарана - ја прави кожата без еластичност поеластична и го подобрува тонусот на кожата
 • Бабасу масло - Ја храни, омекнува и тонизира, совршено ја навлажнува и зацврстува кожата
 • Бетаин - Има силен навлажнувачки ефект

Пакување: 50 мл

Содржина

Состојки: вода, пропанедиол, коко-каприлат/капрат, изоамил лаурат, масло од семе на Crambe abyssinica, бабасу масло, бетаин, цетеарил алкохол, глицерил стеарат, мика, CI 77891, масло од семе на црна рибизла, кукуи масло, масло од авокадо, трипеларгонин, глицерин, кофеин, аскорбинска киселина, екстракт од плод на ацерола, екстракт од семе на гуарана, екстракт од слива какаду, екстракт од калинка, хијалуронска киселина, хидролизирани гликозаминогликани, натриум стеароил глутамат, калиум цетил фосфат, малтодекстрин, ксантан гума, токоферол, бета-ситостерол, сквален, аскорбил палмитат, масло од соја, растително масло, лимонска киселина, сорбинска киселина, тин оксид, натриум бензоат, калиум сорбат, натриум салицилат, бензил алкохол, парфем, кумарин, линалол, лимонен.

Не содржи SLS, PEG, парабени и минерални масла

Употреба: Нанесете секое утро на темелно исчистено лице. Нежно тапкајте ја кожата и под очите.

После првото отварање да се користи до 6 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се