BODYBOOM Хајлајтер за тело со златни честички, 100 мл

BODYBOOM Body highlighter Shimmer Gold 100 ml hajlajter za telo so zlatni cesticki
BODYBOOM Хајлајтер за тело со златни честички, 100 мл
649,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055105C
favorite_border

Опис на производот

BODYBOOM Highlighter SHIMMER GOLD Хајлајтер за тело со златни честички

  • Природен, вегански хајлајтер за тело со масна формула, кој содржи 8 растителни масла и златни честички, што ќе и дадат на вашата кожа блескав сјај
  • 96% состојки од природно потекло според стандардот ISO 16128
  • Овој производ овозможува прекрасен ефект на сончана кожа
  • Брзо се впива, не остава масен слој и не ја валка облеката
  • Се прилагодува на која било боја на кожа или тен
  • Содржината на природни масла го хидрира и измазнува епидермисот, и ја храни и штити кожата од сувост

Активни состојки:

  • Шеа путер – длабоко ја храни и навлажнува дури и многу сувата кожа
  • Маслото од сладок бадем - ја изедначува бојата и ја намалува дисколорацијата на кожата. Има антибактериски својства, совршено ја хидрира кожата и ги смирува воспаленијата и иритациите

Пакување: 100 мл

Содржина

Состојки: масло од сладок бадем, масло од авокадо, масло од соја, масло од ориз, изоамил лаурат, шеа путер, растително масло, мика, силика, скроб од ориз, С10-18 триглицериди, CI 77891 (титаниум диоксид), масло од семе на макадамија, масло од семе на Crambe abyssinica, масло од семе на бразилски орев, бабасу масло, токоферол, сквален, аскорбил палмитат, бета-ситостерол, синтетички флуорфлогопит, бензил алкохол, парфем, алфа-изометил јонон, кумарин, гераниол, лимонен, линалол, CI 77491.

Не содржи SLS, PEG, парабени и минерални масла

Употреба: Нанесете на дланките, а потоа нежно масирајте на чиста кожа по целото тело и оставете да се впие. Користете онолку често колку што ви треба. Добро протресете пред употреба.

После првото отварање да се користи до 6 месеци. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се