CANABIGAL Маст со природен CBD, кокосово масло и витамин Е, 50 г

CANABIGAL Маст со природен CBD, кокосово масло и витамин Е, 50 г
455,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
047528C
favorite_border

Опис на производот

  • Канабидиолот во Canabigal маста, има локално, противвоспалително дејство
  • Може да ја намали болката и чешањето
  • Може да влијае на лачењето на мастите од лојните жлезди, посебно при зголемено лачење на лојните жлезди во кожата, поврзано со возраст, хормонален статус и да го намали прекумерниот клеточен раст (хиперкератоза)
  • Canabigal маста, содржи кокосово масло и витамин Е кои дополнително ја негуваат кожата

Пакување: 50 г

Содржина

Состав: 50 г Canabigal маст содржи: 125 мг CBD (канабидиол екстрахиран од растението коноп).

Помошни супстанции: бел мек парафин, течен парафин, исопропил миристат, кокосово масло, пчелин восок, токоферил ацетат (витамин Е). Маста не содржи вештачки бои и парабени.

Начин на употреба: се нанесува на чиста и сува кожа. За оптимални резултати се нанесува два пати дневно на делот од кожата што треба да се третира.

Само за надворешна употреба.

Не се препорачува употреба кај бремени жени и доилки.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се