MARNYS Артрохелп форте, 20 шишенца

marnys artrohelp forte collagen glucosamine chondroitin rose hip omega 3 nettle hyaluronic acid vitamins hijaluronska kiselina kolagen vitamini hondroitin glukozamin minerali
MARNYS Артрохелп форте, 20 шишенца
1.218,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047582C
favorite_border

Опис на производот

Artrohelp Forte - решение за коски, зглобови, мускули и кожа.

  • Додаток во исхраната со засладувач - стевиа

Овој производ е дизајниран за оние луѓе кои се грижат за сопственото физичко здравје и благостојба на нивните коски, зглобови и мускули, како и за оние кои професионално или рекреативно се занимаваат со спорт. Делува на три нивоа, подобрувајќи ја благосостојбата на зглобовите, коските и мускулите а има и позитивен ефект на состојбата на кожата зголемувајки ја нејзината еластичност и цврстина.

Витамините коишто се во неговиот состав допринесуваат за нормално одвивање на метаболизам на протеините, за нормално формирање на колаген, а со тоа и нормално функционирање на 'рскавицата и коската.

Витаминот Ц придонесува за нормално создавање на колаген потребен за нормална функција на коските и ‘рскавиците.

При нормалниот процес на стареење на организмот се намалува регенерацијата на сврзните ткива, како 'рскавицата, синовијалната течност, тетивите и лигамнетите.

Artrohelp Forte содржи и хондроитин сулфат, витамин Д, глукозамин сулфат како и хијалуронска киселина кои се неопходни за синтеза на нови протеини. Хијалуронската киселина има ефект против стареењето на организмот бидејки има клучна улога во одржување на еластичноста на ткивата и подмачкувањето на зглобовите, одржување на влажноста на кожата и очите.

За возрасни и деца од 12 годишна возраст.

Пакување: 20 шишенца х 10 мл.

Содржина

Состав (во 10 мл):

   

%ПДВ*

Хидролизиран колаген

500 мг /

Д - глукозамин сулфат

500 мг /

Хондроитин сулфат

500 мг /

Шипинка**

500 мг /

Коприва

100 мг /

Рибино масло (Омега-3)

100 мг /

Хијалуронска киселина

25 мг /

Витамин Е

9 мг 75

Витамин К2

56.2 мкг 75

Витамин Д3

5 мкг 100

*Препорачано дневно внесување

**Обезбедува 250 мг на витамин Ц (312.5 % ПДВ)

Состојки: дејонизирана вода, хидролизиран колаген, Д-глукозамин сулфат, хондроитин сулфат, шипинка (Rosa canina) концентриран прашок, калциум карбонат, коприва (Urtica dioica) концентриран прашок, рибино масло*, натриум хијалуронат, растителен глицерин, витамин Е, витамин K2, витамин Д3, засладувач (стевиол гликозиди), конзерванс (калиум сорбат) и природна арома.*Производот содржи состојки од риба.

Употреба: едно шишенце на ден. Протресете добро пред употреба.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура до 30°C.

Производот не смее да го користат бремени жени, доилки и деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се