CANBEBE Пелени за бебиња бр. 3 (6-10 кг), 48 пелени

Canbebe 3, 6-10 kg, 48 pcs peleni za bebinja
CANBEBE Пелени за бебиња бр. 3 (6-10 кг), 48 пелени
429,00 ден.
386,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056254C
favorite_border

Опис на производот

Canbebe беби пелени - паметен избор на искусните мајки.

Новиот патентиран триканален систем за брза апсорпција во пелените на Canbebe, овозможува долготрајна сувост со блокирање на течностите во внатрешноста на пелената.

  • Текстилен надворешен слој
  • Чувари на нежната бебешка кожа 
  • Еластични бариери и лепенки
  • Без БПА
  • Без парабени и мириси
  • pH friendly
  • Ботанички горен слој
  • Со камилица, маслиново масло и витамин Е

Пакување: 48 пелени.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се