SOPHIE LA GIRAFE Глодалка-играчка жирафа (0+ м)

Sophie La Giraffe Natural Baby Teether 4240-4004 glodalka igracka
SOPHIE LA GIRAFE Глодалка-играчка жирафа (0+ м)
1.196,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
033918C
favorite_border

Опис на производот

Sophie La Giraffe Natural Baby Teether Глодалка - играчка жирафа е првата глодалка за стимулирање и развој на бебешките сетила.

  • Наменето за деца 0+ месеци
  • Изработена од 100% природна гума од каучуково дрво

Бебето со неа ги развива 5те сетила:

  • Вид: темните препознатливи точки го привлекуваат вниманието, обезбедуваат визуелна стимулација, со што оваа играчка наскоро станува препознатлив предмет, што брзо го смирува бебето.
  • Слух: Звукот што го испушта го засмејува бебето и го стимулира неговиот слух.
  • Вкус: Sophie la Girafe е флексибилна со бројни делови за џвакање (уши, рогови и нозе). Таа е совршена за смирување на болките на непцата при никнување на првите запчиња.
  • Допир: совршена за малите раце на бебето. Таа е лесна и нејзините долги нозе и врат му овозможуват на бебето без тешкотија да ја дофати и држи. Мекиот матријал од кој е направена го потсетуваат бебето на мајчината кожа и ја стимулира неговата физиолошка и емоционална реакција.
  • Мирис: мирисот на природна гума (од каучуково дрво) ја прави Sophie la Giraffe специјална и едноставна за вашето дете да ја идентификува покрај сите негови други играчки.

Пакување: 1 глодалка.

 

Содржина

Состав: природна гума од каучуково дрво.

Начин на одржување: производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун. Производот не се стерилизира. Се препорачува чистење на површината со влажна крпа и благ сапун.

Предупредување: Деталите и боите на производот може да варираат. Проверете го производот внимателно пред употреба, особено ако детето има заби. Истегнете го производот во сите насоки и фрлете го при првите знаци на оштетување. Да не се изложува на директна сончева светлина и да се чува подалеку од извори на топлина. Пред употреба отстранете го пакувањето. Чувајте ги упатствата бидејки содржат важни информации. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се