CANPOL Силиконска антиколик цуцла со среден проток, за шише со широко грло (6+ месеци)

Canpol baboes EasyStart Silicon Teat Medium for Wide Neck Bottle 1 pc 21_721 6m+  cucla za sise so siroko grlo i sreden protok
CANPOL Силиконска антиколик цуцла со среден проток, за шише со широко грло (6+ месеци)
77,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022365C
favorite_border

Опис на производот

  • Силиконска анти колик цуцла (против грчеви)
  • Со широко грло и со среден проток
  • Наменето за деца од 6 месеци
  • BPA FREE (не содржи Бисфенол А)

Овозможува воздухот да се врати во шишето и ги намалува стомачните грчеви кај бебето, го потпомага правилниот развој на забите, непцата и говорот, одговара и ја заменува мајчината града со што овозможува комбинација на доење и хранење со шишенце.

Пакување: 1 цуцла.

Содржина

Состав: (силикон) силиконска цуцла.

Начин на одржување: Не користите средства за дезинфекција или детергенти. Цуцлата не ја вријте и не ја стерилизирајте.

Начин на употреба: Цуцлата има среден проток на течности и е наменета за деца над 6 месеци.

Цуцлата е потполно проѕирна, без вкус и мирис и долготрајна. Фрлете ја цуцлата кога ке ги забележите првите знаци на оштетување и заменете ја со нова. Цуцлата  менувајте ја на секои 3 месеци одкако ќе почнете да ја употребувате.

Предупредување: Цуцлата никогаш не ја употребувајте како цуцла лажалка.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се