CANPOL Водена глодалка и тропалка

Canpol babies water teether with rattle 56_136 vodena glodalka i tropalka za bebinja
CANPOL Водена глодалка и тропалка
160,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
024898C
favorite_border

Опис на производот

  • Водена глодалка и тропалка
  • Наменета за деца од 0+ месеци

Сликата од производот, односно бојата на производот е од информативен карактер и може да варира. Нагласете во забелешка доколку е за момче или девојче!

Содржина

Состав: Полистирен, полимер (EVA етилен винил ацетет) и микробиолошки тестирана вода.
Начин на одржување: Редовно чистете ја глодалката со влажна крпа или со сунѓер и топла сапуница а потоа темелно исплакнете ја со вода.
Не ја вријте и не ја стерилизирајте.

Начин на употреба: Водената глодалка се препорачува за бебиња и мали деца на кои им растат запчиња. Глодалките се дизајнирани да одговараат на големината на детската уста како и на големината на детските рачиња.
Направена е од мек, високо квалитетен материјал исполнет со лабораториски тестирана вода и без остри рабови. Обоената течност во глодалката содржи боја за храна. Глодалката ладете ја во фрижидер, но никогаш не ја ставајте во замрзнувач.
Топчињата на самата глодалка ги масираат непцата и го олеснуваат никнувањето на забите.  

Предупредување: Пред секоја употреба внимателно прегледајте ја глодалката.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се