CERAVE Хидратантна емулзија за чистење на лице и тело, 236 мл

CeraVe Hydrating Cleanser 236ml hidratantna emulzija za cistenje na lice i telo
CERAVE Хидратантна емулзија за чистење на лице и тело, 236 мл
637,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054491C
favorite_border

Опис на производот

CeraVe Hydrating Cleanser

  • За нормална до сува кожа
  • Чисти и хидрира без нарушување на заштитната бариера на кожата на лицето и телото
  • Содржи три есенцијални церамиди и хијалуронска киселина
  • MVE технологија - контролирано ослободување за целодневна хидратација
  • Погодно за деца и возрасни
  • Без мирис, хипоалергена формула
  • Развиено со дерматолози

Пакување: 236 мл

Содржина

Состав: Aqua / Water / Eau, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Peg-40 Stearate, Stearyl Alcohol, Potassium Phosphate, Ceramide Np, Ceramide Ap, Ceramide Eop, Carbomer, Glyceryl Stearate, Behentrimonium Methosulfate, Sodium Lauroyl Lactylate, Sodium Hyaluronate, Cholesterol, Phenoxyethanol, Disodium Edta, Dipotassium Phosphate, Tocopherol, Phytosphingosine, Xanthan Gum, Cetyl Alcohol, Polysorbate 20, Ethylhexylglycerin.

Употреба: производот нежно нанесете го на влажна кожа и исплакнете.

Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очи, обилно исплакнете со вода.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се