GEROVITAL Must Have Серум против брчки и зацврстување на кожата со пептиди и сквалан, 30 мл

Gerovital Must Have Anti wrinkle and firming serum 10% Peptide+3% Squalane oci brcki koza bori
GEROVITAL Must Have Серум против брчки и зацврстување на кожата со пептиди и сквалан, 30 мл
576,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054152C
favorite_border

Опис на производот

  • 10% пептиди + 3% сквалан
  • Дерматолошки тестиран
  • За здрава, мазна и регенерирана кожа

Серумот поврзува четири пептиди, од кои два се синтетички: Matrixyl Synthe'6 ™ и Trylagen® - кои делуваат како сигнални молекули на компонентите на екстрацелуларната матрица - и два од морско потекло: колаген и еластин - кои дејствуваат како структурни пептиди. Овие четири пептиди делуваат синергетски за да ја зајакнат екстрацелуларната матрица, да ги намалат брчките, да ја зголемат еластичноста на кожата и да ја хидрираат. Скваланот игра важна улога во хидратацијата, омекнувањето и заштитата на кожата. Ниацинамидот обезбедува антиинфламаторна заштита, ги намалува флеките и порите и го регулира лачењето на себум. Екстрактот од алое вера ја зголемува влажноста на кожата.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Mel Extract, Propylene Glycol, Squalane, Pentylene Glycol, Glycerin, Soluble Collagen, Hydrolyzed Elastin, Phenoxyethanol, Sodium PCA, Serine, Glycogen, Aloe Barbadensis Extract, Hydroxypropyl Cyclodextrin, Palmitoyl Tripeptide-38, Pseudoalteromonas Ferment Extract, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tripeptide-10 Citrulline, Tripeptide-1, Lecithin, Niacinamide, Glyceryl Laurate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Glycine Soja Oil, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Carbomer, Triethanolamine, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Sorbic Acid.

Употреба:

Нанесете на лицето, вратот, деколтето, наутро и навечер. За млада кожа, серумот има ефект на хидратација и заштита; за зрела кожа, има вистински придобивки во зголемување на еластичноста на кожата, намалување на брчките и хидратација. Тестирајте ја толеранцијата на производот на мала површина на кожата; во случај на непријатност, престанете со користење на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се