CHICCO Аспиратор за нос (рачен) (0+ м)

CHICCO Аспиратор за нос (рачен) (0+ м)
288,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012346C
favorite_border

Опис на производот

Безбеден хигиенски аспиратор за нос кој е идеален за отстранување на секретот од носот на бебето во период кога детето не е способно само да го исчисти носот.

Содржина

Состав: пластика, гума.

Упатство за користење:

Капнете неколку капки физиолошки раствор во носето на детето. Ставете го аспираторот во носето и повлекувајте се додека не излезе секретот. Повторете исто и со другата ноздра. Извадете го аспираторот од носето. Измијте го убаво со топла вода и благ детергент.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се