CHICCO Диспанзер за млеко во прав (0+м)

Chicco Milk Powder Dispenser System (0m+) dispanzer, kontejner, mleko vo prav
CHICCO Диспанзер за млеко во прав (0+м)
890,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054759C
favorite_border

Опис на производот

Иновативна линија од Chicco дизајнирана да го направи поедноставен животот на мајките, од доење до хранење.
Овие контејнери се идеални за чување или носење на храна за бебето дури и кога сте излезени.

Лесен транспорт
Може да се поврзат меѓу себе, за полесен транспорт без да ги загубите во вашата торба.

Систем лесен оброк
Сите контејнери се компатибилни меѓу себе, па може да ги употребувате на начин што најмногу ви одговара.

Може да ги чувате во ладилник или замрзнувач и да ги загревате во микробранова печка.
Термалниот контејнер за храна не е наменет за загревање во микробранова печка.

Диспанзерот е составен е од 2 сада:

- Диспензер за млеко - горниот сад има херметички капак, а во внатрешноста има одстранлив граничник кој дозволува лесно да се полни и чисти

- Контејнер од 300мл - има херметички капак, и е со идеална големина и комфорен
држач

Ви овозможува да носите до 3 дози од млечната формула, па лесно може да го подготвите шишенцето. Со одстранување на преградата, може да го употребувате диспензерот за ужинки и пикник, како и контејнерот од 300мл.
 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се