CORINE de FARME Шампон за измазнување на виткана коса, 500 мл

CORINE DE FARME Smoothing Shampoo with Jicama Extract, Shampooing Lissant 500ml  sampon za izmaznuvanje na kosata
CORINE de FARME Шампон за измазнување на виткана коса, 500 мл
274,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055203C
favorite_border

Опис на производот

CORINE de FARME Smoothing Shampooing Lissant Шампон за измазнување на косата кој ја контролира нескротливата (кадрава) коса, која тешко се исправува. Ја чисти, храни и измазнува косата, притоа олеснувајќи го нејзиното стилизирање и ограничувајќи го разлетувањето предизвикано од влажноста. Оваа формула не содржи силикони, што овозможува пријатно и природно чувство на косата.

  • За нескротлива коса
  • Со 94% состојки од природно потекло
  • Без силикони и парабен
  • Со екстракт од Jicama (вид мексиканска репка)*
  • Косата е потхранета, мека и сјајна
  • Лесно се стилизира
  • Косата е мазна и права од коренот до врвовите 
  • Формулирано под фармацевтска контрола
  • Дерматолошки тестирано

Пакување: 500 мл

Jicama

Името Jicama е дериват на ацтеките што значи „кој има вкус“, со потекло од Централна Америка и главно Мексико, оваа бујно растение дава плод во облик на врвови што се вртат. Месото му е сочно, крцкаво и слатко, со благ вкус на костен.
Вистински сојузник за косата, познато е дека ова растение ја обновува косата (како резултат на фенирање, пеглање, стилизирање) и го враќа сјајот на косата.
Ефект на измазнување: мазна и регенерирана коса од коренот до врвовите
Ефект на сјајност: долготраен сјај на косата

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, натриум хлорид, децил глукозид, парфем, натриум бензоат, лимонска киселина, поликватерниум-10, калиум сорбат, ниацинамид, ПЕГ-150 пентаеритрил тетрастеарат, VP/Dmapa акрилати кополимер, ПЕГ-6 каприлик/каприк глицериди, лимонен, натриум хидроксид, сок од корен на Polymnia Sonchifolia, бензалкониум хлорид, ксантан гума.

После првото отварање да се користи до 12 месеци.

Употреба: Нанесете од шампонот на дланката и направете сапуница, а потоа измијте ја косата и темелно исплакнете. 

Мерки на претпазливост: Избегнувајте контакт со очи. Во случај на контакт со очите, темелно исплакнете со вода. Да се чува подалеку од дофат на деца. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се