DRAGON Superfoods Органски растителни протеини во зрна, 200 г

Smart Organic Dragon Superfoods Plant Protein Minced Organic organski veganski rastiteni proteini vo zrna
DRAGON Superfoods Органски растителни протеини во зрна, 200 г
321,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
055322C
favorite_border

Опис на производот

Smart Organic Dragon Superfoods Plant Protein Minced Organic Органски растителни протеини во зрна  произведени од органски протеин од грашок, протеин од фаба грав и малку сол. Не се додадени вештачки ароми или супстанции во текот на процесот на производство. Поради неговиот неутрален и благ вкус на грашок, лесен е на вкус. За да се рехидратира, додадете 1:2 топла вода и оставете да отстои додека не ја апсорбира цела течност. На овој начин производот е одлична база за подготовка на вкусен вегански бургер. Зачинете по желба. 

  • Од органско производство
  • Не содржи соја
  • Погодно за вегани
  • 53% протеин

Совршена алтернатива за месо за вашите главни јадења. Не е во форма на прав, туку во мали парчиња, што го прави совршен за болоњезе сос, со ориз, зеленчук и така натаму.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: концентрат од протеин од грашок* (Pisum Sativum) (79,8%), концентрат од протеин од фаба грав* (Vicia Faba) (19%), сол (1,2%).
*од органско производство
Може да содржи траги од глутен, јатки и сусам.
 

Нутритивни вредности на 100 г производ: енергетска вредност 1428 kJ/339 kcal, масти 4,1 г, од кои заситени 0,9 г, јаглехидрати 15 г, од кои шеќери 2,9 г, влакна 15 г, протеини 53 г, сол 1,2 г.

Да се чува на ладно, темно и суво место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се