ESENSA Expulmo Павле балсам за деца, 50 мл

ESENSA Expulmo Павле балсам за деца, 50 мл
331,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023716C
favorite_border

Опис на производот

Балсамот се нанесува на кожата на градниот кош и на грбот, и формира блага облога која ги смирува бронхијалната слузокожа и болното грло. Активните растителни супстанции продираат во кожата, локално ја зголемуваат циркулацијата и помагаат во дренажата на насобраниот секрет. Особено се препорачува употреба на балсамот пред спиење.

Pavle Paxi помага при:

  • Првите знаци на настинка
  • Отежнато дишење, затнат нос и искашлување
  • Болки во мускулите кои се јавуваат како последица на сезонски грип

Нето-тежина: 50 мл

Содржина

Состав:

  • Етерни масла од мирта
  • Ела
  • Бор во концетрација помала од 1%

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се