EUCERIN Hyaluron-Filler Ултра лесен хидратантен гел, 30 мл

EUCERIN Hyaluron-Filler Ултра лесен хидратантен гел, 30 мл
1.338,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
047906C
favorite_border

Опис на производот

3х ЕФЕКТ:

  1. Ги пополнува брчките
  2. Го стимулира сопственото производство на хијалуронска киселина
  3. Заштитува од брзо разградување на хијалуронската киселина

Брзо дејство: освежена кожа и хидратација до 24 часа

Иновација: Ултралесната и освежувачка гел-формула брзо се впива. Само со 11 состојки: погоден за секој тип кожа, вклучително и за чувствителна кожа. Формулата, збогатена со комбинација од два висококонцентрирани вида на хијалуронска киселина и глицерин (сопствени состојки на кожата), ја исполнува кожата со брза и интензивна хидратација.

Резултат: Хидрирана и мазна кожа со здрав изглед.
Дерматолошките проучувања докажуваат: добра подносливост и ефикасност.

  • Одлична основа за шминка
  • Не е комедоген

Пакување: 30 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Sodium Ascorbyl Phosphate, Citric Acid, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum.

Употреба:

За надворешна употреба. Нанесете како прв чекор од секојдневната нега наутро и навечер, со нежни масажни движења на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето.

Избегнувајте контакт со очите.

Не го нанесувајте во зоната на очите.

Чувајте го на температура под 25°C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се