EUCERIN Hyaluron-Filler Серум-концентрат, 6 ампули по 5 мл

EUCERIN 63908 Hyaluron Filler +3X Hyal Effect Serum Concentrate Anti Age serum koncentrat protiv stareenje so hijaluron filer protiv brcki
EUCERIN Hyaluron-Filler Серум-концентрат, 6 ампули по 5 мл
2.193,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012361C
favorite_border

Опис на производот

Eucerin® Hyaluron-Filler Серум за лице

  • НОВА ФОРМУЛА
  • Докажана висока ефикасност против брчки 

Со возраста сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата се намалува. Како резултат на тоа на кожата се формираат брчки и таа добива постар изглед.

Иновацијата со 3х ЕФЕКТ се спротивставува на тој процес:

  1. ПОПОЛНУВА: високо- и нискомолекуларната хијалуронска киселина ја хидрираат кожата и помагаат во пополнување на брчките
  2. СТИМУЛИРА: антиоксидантот сапонин го активира сопственото производство на хијалуронска киселина во кожата и ја заштитува кожата од слободните радикали
  3. ЗАШТИТУВА: еноксолон е состојка којашто ја намалува брзината на разградување на хијалуронската киселина

Брзо дејство: лесната формула брзо се впива во кожата и дава брз и видлив ефект. Концентратот со високо- и нискомолекуларна хијалуронска киселина, сапонин и еноксолон, целно навлегува во кожата и ги пополнува брчките од внатре кон надвор.
Нанесувајте го на кожата секојдневно, пред Hyaluron-Filler производите за нега за поголем пополнувачки ефект на брчките.
Резултатат:

  • Противдејство на процесот на стареење. За помлад изглед, мазна и сјајна кожа.
  • Хидрира интензивно
  • Брзо се впива
  • Одлична основа за шминка
  • Не е комедоген

Дерматолошките проучувања докажуваат: добра кожна подносливост и многу добра ефикасност.

Пакување: 6 х 5 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Alcohol Denat., Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Propylheptyl Caprylate, Sodium Hyaluronate, Glycine Soja Germ Extract, Glycyrrhetinic Acid, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Chloride, Carbomer, Sodium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Pentaerythrityl
Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate, Parfum.

Употреба: Нанесувајте два пати дневно, пред да нанесете од кремот за нега против стареење, на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Втријте го нежно серумот во кожата.

Една ампула е доволна за седмична нега со серумот.

Избегнувајте контакт со очите. За надворешна употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се