FITOFARM Гинекс 5 вагиналети, 10 парчиња

FITOFARM Гинекс 5 вагиналети, 10 парчиња
438,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
014173C
favorite_border

Опис на производот

Вагиналетите се употребуваат при:

  • ​​​​​​Засилено менструално крварење (менорагија)
  • Крварење надвор од циклусот (метрорагија)
  • Засилен вагинален исцедок (леукореја)
  • Промени во мукозните мембрани на матката 
  • Промени на вагиналната слузница кај жените во менопауза
  • Оштетувања и ранички на слузокожата

Пакување: 10 вагитории.

Содржина

Состав: сув екстракт од кантарион, невеново масло, етерично масло од ајдучка трева, екстракт од овчарска торбичка, витамин Е (α- tocopherol), помошни супстанции.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се