GOOD NATURE Овошен јагода со ванила филтер чај, 20 кесички

GOOD NATURE Овошен јагода со ванила филтер чај, 20 кесички
98,00 ден.
93,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012675C
Online only
Акција 02-31.05.2024
favorite_border

Опис на производот

Мешавина на одбрани билки –  шипка, хибискус, плод од јаболко, портокал - ароматизирана со природни ароми на јагода и ванила. Уште во првиот момент кога ќе го приготвите чајот, ќе ве опкружи интензивен мирис на популарното дуо јагода и ванила. Во мирисот се препознаваат и ноти на агруми, од присутниот портокал во мешавината. Чајот е наменет за миговите на уживање и особено го препорачуваме во летните денови, свежо приготвен, врз коцки мраз и со додаток на неколку капки рум. 

Чајот има сладок вкус, по малку киселкав и освежителен, но со незаборавно пријатен мирис на свежо набрани јаготки. Уживајте во незаборавната напивка и вкусете го овошниот чај од јагода со ванила од Good Nature.

Нето-тежина: 20 х 2 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се