TEKMAR Mусли бар јогурт-шумско овошје, 30 г

TEKMAR Mусли бар јогурт-шумско овошје, 30 г
42,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034274C
favorite_border

Опис на производот

Мусли бар прелиен со јогурт – шумско овошје

Нето-тежина: 30 г

Содржина

Состојки: прелив од јогурт 25% (шеќер, целосно хидрогенизирана палмина маст, сурутка во прав, јогурт во прав 2%, лактоза, емулгатор: соја лецитин, лимонска киселина, арома), гликозен сируп, екструдирани житарки 17% (пченично брашно, пченкарно брашно, оризово брашно, шеќер, сол), овесни снегулки 13%, сушен ананас (содржи антиоксидант сулфур диоксид), пченични снегулки 5%, малтодекстрин, фруктозен сируп, палмина маст, овошен концентрат 1.5% (капина 0,4%, малина 0,4%, дива јагода 0,4%, боровинки 0,3%), концентрат од црна рибизла 0.3%, декстроза, шеќер, растителни влакна од јаболко, средство за одржување на влагата: глицерол, средство за желирање: пектини, сол, емулгатор: соја лецитин, регулатор на киселост: натриум цитрат, киселина: лимонска киселина, арома, боја: антоцијанин.

Може да содржи и различни јаткасти плодови, кикиритки, сусам и јајца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се