GULLON Sugar Free Digestive Интегрални бисквити без шеќер, 245 г

GULLON Sugar Free Digestive Интегрални бисквити без шеќер, 245 г
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
040469C
favorite_border

Опис на производот

  • Високо количество на влакна
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Интегрални бисквити без шеќер
  • Содржат засладувачи

Пакувањето содржи околу 23 бисквити, секоја по 10,9 г.

Нето-тежина: 245 г
 

Содржина

Состојки: интегрално пченично брашно 66%, засладувачи (малтитол), сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини 15,5%, растителни влакна, средство за нараснување (натриум хидроген карбонат и амониум хидроген карбонат), сол, арома.

Зборот „дигестивни“ на пакувањето не значи дека бисквитите имаат дејство во процесот на дигестија.
Производот може да содржи траги од млеко, соја и јаткасти плодови.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се