GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер богати со влакна, 170 г

GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер богати со влакна, 170 г
85,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
036118C
favorite_border

Опис на производот

  • Високо количество на влакна
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Без шеќер
  • Содржат засладувачи

Нето-тежина: 170 г

Содржина

Состојки: интегрално пченично брашно (глутен) 57,5%, засладувач (малтитол), сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини 16,5%, растителни влакна 3,5%, влакна од грашок 3,5%, средство за нараснување (натриум и амониум хидроген карбонат), емулгатор (соја лецитин), сол, засилувачи на вкус. Производот може да содржи траги од млеко.

Пакувањето содржи околу 20 бисквити, секоја по 8,5 г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се