HIPP Baby Sensitive Беби гел за миење коса и тело, 400 мл

HiPP Babysanft Washgel Skin and hair 400 ml Sensitive gel za banjanje za kosa i telo
HIPP Baby Sensitive Беби гел за миење коса и тело, 400 мл
227,00 ден.
193,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055355C
Online only
Акција 10-31.07.2024
favorite_border

Опис на производот

HiPP Baby Sensitive Washgel Skin and hair Нежен гел за миење коса и тело

 • Без микропластика, парабени, етерични масла и минерални масла
 • Со екстракт од органски бадем
 • Благ и нежен
 • рН неутрален за кожата
 • Соодветен за од првиот ден од животот
 • За чувствителна кожа
 • Со благи супстанци за миење
 • Без сапун
 • Ја чисти нежната коса и скалпот
 • Очна толерантност медицински одобрена
 • Соодветен за нега на кожа со склоност кон атописки дерматит
 • Без тестирање на животни
 • 100% биоразградлива формула 
 • Може 92% да се рециклира според Регулативата за козметика

Козметичките средства се забранети за тестирање на животни во ЕУ, преку климатски проекти неутрализираме
повеќе СО2 отколку што создаваме според OECD 301/302 или еквивалентни методи.

Пакување: 400 мл.

Содржина

Состав: Aqua, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Chloride, Citric Acid, Prunus Amygdalus Dulcis Seed Extract, Glycerin, Tocopherol, Zinc Sulfate, Glyceryl Oleate, Coco-Glucoside, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Glyceryl Caprylate, Parfum.

По употреба исфрлете го паковањето во жолто обоен контејнер, наменет за пластика.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се